Ben Sherman: Tipy kde nakoupit levně online v Čechách i zahraničí

Značka Ben Sherman vznikla v roce 1963 a jejím zakladatelem byl Arthur Bernard Sugarman, rodák z britského Brightonu spíše známý pod svým uměleckým jménem jako Ben Sherman. Vše začíná, až když se Arthur vrací ze Spojených států, kam v roce 1946 emigroval a kde si také našel svou ženu, která byla mimochodem dcerou Californského výrobce oblečení. Po svém návratu zpět do Británie kupuje výrobní továrnu poblíž Brightonu a začíná pracovat na první kolekci košil značky Ben Sherman.

ben-sherman-stare-nove-logo

Arthur v počátcích vycházel z toho, že v 60. letech byly v Británii mezi jazzovými fanoušky velmi oblíbené takzvané Oxford-cloth košile s límečky na knoflíčky. Tento poptávaný artikl doposud nikdo ve Velké Británii a nevyráběl a většina těchto košil se dovážela ze Spojených států (například značky Brooks Brothers). Proto se tedy Arthur rozhodl pro vlastní kolekci, ale přitom využíval nápaditější vzory a kvalitnější materiály v porovnání s americkou konkurencí.

Značka Ben Sherman zaznamenala téměř okamžitý úspěch a vlastnit košili od tohoto výrobce chtěl v té době téměř každý fanoušek tehdejší klubové scény. K popularitě značky navíc pomohl i fakt, že košile Ben Sherman měli v oblibě i známí zpěváci a hudebníci té doby.

ben_sherman_kosile_bs0507_floor3

Původní logo mělo podobu terče a bylo složeno z modré, bílé a červené barvy. Jednalo se vlastně o znak Královského letectva (Royal Air Force) a dnes se také běžně můžeme setkat s označením „mod target“. V roce 2008 přichází Ben Sherman s globální kolekcí a novým logem v podobě trsátka (Plectrum logo). U obou log se také často můžeme setkat s nápisem 1963, který odkazuje na rok založení společnosti.

V roce 2011 přichází značky s kompletní změnou identity, která radikálně mění její koncept včetně loga, designu oblečení, cílové skupiny zákazníků a podoby prodejen. Nové logo odkazuje na vlajku Velké Británie spojenou s typickým vzorem na košilích.

ben_sherman_mikina_bs0804_front

Stejně jako značka Fred Perry, tak i Ben Sherman je velice oblíbená v hudební sféře a v současnosti se jedná o čtvrtého největší výrobce oblečení pro volný čas ve Velké Británii. Samozřejmě stěžejním produktem jsou i po několika desetiletích nezaměnitelné košile.

Níže se můžete podívat na video „London Calling“ z podzimní/zimní kolekcí 2015.

Ukázky oblečení a doplňků Ben Sherman

Kde koupit oblečení Ben Sherman online

Největší nabídku oblečení Ben Sherman naleznete v oficiálním obchodu značky na https://www.bensherman.co.uk/. Ceny jsou pouze v Eurech, ale není problém objednat do zboží do České republiky. Doprava trvá přibližně 5 dní a stojí €31. Na stránkách naleznete i pravidelné výprodeje se slevami až 50%.

Naším oblíbeným a doporučeným e-shopem je však MandM Direct, kde lze nakoupit se slevou přes 70%. Výběr je ovšem poněkud omezený a ceny jsou pouze v britských librách, ale například trička začínají na 240,- Kč (£7.99). Posílání do České republiky není problém a poštovné stojí pouhých 180,- Kč (£5.99).

V Čechách a na Slovensku je dostupnost značky poměrně omezená a neexistuje oficiální zastoupení ani fyzický obchod. V poslední době se značka objevuje na ZOOTu, ale ceny jsou proti zahraničí poměrně vysoké. Slušný výběr Ben Sherman mají i na Spartoo.

Napsat komentář